ФОТО: Само Македонец може да добие црвен картон на пријателска

 

Македонскиот интернационалец во Бугарија по еден старт над противнички играч заработи жолт картон, но тој демонстративно продолжи да се расправа со судијата, кој без мислење му додели директен црвен картон. Грнчаров ја остави на цедило и така слабата репрезентација на Македонија, која во Осло настапи без неколку стандардни првотимци.

 

најчитано сега