Внимавајте: Попладнево големо невреме во Македонија

Попладнево во Македонија не очекува нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмотевици.

Ќе дува умерен јужен и југоисточен а во западните предели ќе умерен западен и југозападен ветер. Во текот на вечерните часови ветерот ќе го промени правецот и ќе дува умерен северен и северозападен ветер. Максималните дневни температури ќе достигнат до 21°C, односно, до 30°C.

Во Скопје попладне ќе биде нестабилно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Максималната дневна температура ќе достигне до 27°C.

И утре ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици.

најчитано сега