Заев на средба со шефот на грчката Канцеларија за врски

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска во 14 часот ќе оствари средба со шефот на грчката Канцеларија за врски во Македонија Харис Лалакос.

Средбата Заев-Лалакос ќе се одржи во седиштето на СДСМ на улица „Бихаќка“ во Скопје, информираат од партијата

 

најчитано сега