Премиерот Груевски на средба со Мињон

Македонскиот премиер Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа, Жан Клод Мињон.

Од Владата на Република Македонија информираат дека средбата Груевски-Мињон ќе се одржи во Владата на Република Македонија со почеток во 13:45 часот.

 

најчитано сега