Ставрески во посета на Василево и Радовиш - ќе пушти во употреба две игралишта и градинка

Заменик претседателот на Владата и министер за финансии Зоран Ставрески, денес ќе оствари работна посета на Василево и Радовиш каде во 12 часот ќе го пушти во употреба повеќенаменско игралиште во Василево, а веднаш потоа и градинката „Прва радост“.

Во Радовиш Ставрески ќе го предаде во употреба повеќенаменското игралиште во состав на основното училиште Никола Карев.

 

 

Оцени ја веста

11.12.2014 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега