Скопјанец остана без златен накит вреден 350.000 денари

Вчера околу 13 часот во Полициската станица во Ѓорче Петров, 62-годишниот Р.З. од скопското село Волково пријавил  дека непознат сторител ја ограбил неговата куќа.

Крадецот со употреба на погоден предмет влегол во куќата и одзел златен накит во вредност од околу 350.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

најчитано сега