Утре снег и дожд- термпературите ќе паднат под нулата

Утре времето ќе биде променливо облачно, во претпладневните часови во југоисточните делови со слаби врнежи од дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен северeн ветер.

Утринската температура ќе се движи од -1 до 4 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува меѓу 3 и 7 степени.

 

Во Скопје претежно облачно, претпладне со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 3 Целзиусови степени, а дневната ќе се искачи до 7 степени.

 

 

Оцени ја веста

09.12.2014 - 20:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега