Време: Невреме на 30 степени

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со појава на повремен дожд и грмежи, на места врнежите ќе бидат поројни и ќе има услови за појава на град.

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

најчитано сега