Нема веќе брзи коли за младите возачи

Работната група за грижа на младите возачи и учесниците во сообраќајот во Србија, го усвои прдлогот за измена на законот. На возачите до 21 година ќе им се ограничи можноста за управување со брзи автомобили.

Горната граница ќе биде 76 коњски сили по тон.

На младите до 21 година, исто така им се оневозможува управување со автомобил од полноќ па се до 6 часот наутро.

 

 

 

Оцени ја веста

04.12.2014 - 15:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега