Грчки воен авион се урна во близина на островот Крит

Авион-ловец Ф-16 на воено воздухопловните сили на Грција се урна денеска за време на обука јужно од островот Крит.

Грчкото Министерство за одбрана соопшти дека причина за несреќата е дефект во механиката на леталото.

Авионот паднал во морето, а двајцата пилоти успешно се катапултирале и не се повредени. 

 

 

Оцени ја веста

04.12.2014 - 15:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега