ФОТО: Судир на автобус и камион во кој имало деца

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа кога рано утрово се судрија автобус и камион, во кој се возеле деца.

Несреќата се случила во близина на Сремска Митровица.

Неофицијално, како причина за несреќата се наведува недопуштање предност за поминување од страна на возачот на товарното возило.

 

Полицијата извршила увид на лице место, а се очекува дека против возачот на камионот ќе биде поднесена кривична пријава.

 

 

Оцени ја веста

04.12.2014 - 15:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега