Жерновски не се откажува: Седницата за Црквата во општина Центар продолжува денеска

Од Општина Центар информираат дека денеска ќе се одржи прекинатата 5-та Седница на Советот на Општина Центар-Скопје која требаше да се одржи во петокот. Седницата, соопштуваат од Општината, ќе почне во 13 часот во просториите на Општина Центар.

5-та Седница на Советот на Центар требаше да се одржи во петокот, но, беше прекината поради масовните протести на граѓаните, против стопирањето на изградбата на црквата Свети Константин и Елена,

најчитано сега