Пуштање во употреба на патниот правец Негорци - Сременин

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска ќе го пушти во употреба патниот правец Негорци –Сременин, Општина Гевгелија.

Јанакиески ќе го пушти во употреба и канализацискиот систем во населеното место Мрзенци, Општина Гевгелија.

09.11.2014 - 10:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега