Министерот Ивановски работно во Битола

Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски денеска ќе ја посети Битола.

Во селото Лавци тој ќе присуствува на пуштање во употреба на реконструираниот локален пат кон селото, а потоа во Битола во Основното училиште „Даме Груев“ на свеченото пуштање во употреба на повеќенаменско игралиште. 

09.11.2014 - 10:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега