Свечен собир во МАНУ

Во амфитеатарот на Македонската академија на науките и уметностите денеска ќе се одржи свечен собир и тркалезна маса по повод одбележувањето на 1000 години од битката на Беласица и смртта на Цар Самуил.

На собирот меѓу другите ќе се обрати академик Владо Камбовски, претседател на МАНУ, а на тема „Цар Самуил во историјата и традицијата“ ќе говори Милан Бошкоски.

06.11.2014 - 09:13

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега