Силна експлозија одекна во Карпош

Електричен трансформатор од се уште неутрврдени причини се самозапалил и без електрично напојување остави еден цел блок од населбата, јавува МРТ.

karpos tri

Познавачите се сомневаат дека станува збор за оптоварување на напонот.

Причините за пожарот дополнително ќе се утврдуваат. Како што информираат од ЕВН, се работи на отстанување на дефектот

05.11.2014 - 21:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега