ВИДЕО: Наследникот на Мајкл Џордан

 

Севент Вудс (седма шума) го привлече вниманието кон себе поради неверојатниот кошаркарски талент и потенцијал кој го поседува. Момчево има само 14 години и игра на позицијата плејмејкер. Висок е 186 сантиметри и учи во средното училиште во американскиот град Хемонд. Многумина веќе во него гледаат на идниот Мајкл Џордан. Тој го носи и магичниот број 23 што значи дека ги има сите предуслови за идна НБА ѕвезда. 

 

ФОТО: Курир

 

најчитано сега