ФОТО: Уапсена 18-годишна мајка- си го сликала детето закачено на закачалка

Алексис Бриден од Вирџинија, САД, е уапсена откако на Фејсбук се појавила фотографија од нејзиниот 14-месечен син закачен на закачалка.

Детето е расплакано и вознемирено, закачено на закачалка на врата, со блузата истегната околу вратот.

Фотографијата на социјалната мрежа ја поставил таткото на детето, по караница со Алексис.

Останатите корисници ја споделиле сликата, која стигнала и до локалниот шериф.

Потоа 18-годишната мајка била уапсена поради насилство, но ослободена со кауција од 2.500 долари.

Бриден се соочува со обвиненија за злоупотреба на дете.

03.11.2014 - 14:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега