Драчево: Сообраќајна култура - му репетирал пиштол и му го ставил во глава среде раскрсница

Двајца скопјани синоќа во Драчево почнале расправија кој има првенство прв да мине на крстосница.

Расправијата кулминирала,информираат од МВР кога едниот од учесниците во сообраќајот за да му докаже на другиот дека тој е во право, му извадил пиштол го репетирал и сакал да му пука во глава.

Веднаш по расправијата пиштолџијата е пријавен во полиција. Откриен и приведен. Од МВР информираат дека ќе биде поднесена и соодветна пријава.

 

 

03.11.2014 - 11:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега