Хорор: Злоупотребувано бебе со скршена рака и бутна коска

Бебе имало скршена рака и хематом на главата до окото, а пред само два месеца било примено во болница поради скршена бутна коска.

 

Родителите на бебето, седумнаесетгодишната мајка и таткото кој има 57 години, тврдат дека бебето само се повредило и ја скршило раката.

 

Пет месечното бебе со скршена рака вчера било примено во болницата во Јагодина, а постои сомнеж дека детето е жртва на насилство, пренесуваат српските медиуми.

 

Бебето имало скршена рака и хематом покрај окото. Мајката прво рекала дека детето само се повредило, а на прашањето зошто на детето му е повредена главата покрај окото таа одговорила дека таа малку го притиснала бебето. Случајот по службена должност е пријавен во полицијата.

03.11.2014 - 09:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега