Сончево со умерена облачност

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. 

Температурата ќе се движи од 10 до 16 степени. 

Во Скопје слично време со температура до 13 степени. 

За следните денови Управата за хидрометеролошки работи најавува суво време со максимални температури во интервал од 11 до 17 степени

03.11.2014 - 09:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега