Следуваат ниски температури до рекордни минус 27 степени

Големите количества на снег упорно ќе ја затрупуваат Европа, следени со многу ниски температури. Според проценките на британските метеоролози, артичката зима ќе го окова континенетот дури пет месеци.
 
Зимата која е пред нас ќе биде најладна зима во последните 100 години, а ќе го зафати поголемиот дел од Европа, најавуваат британските метеоролози.
 
Големите количества на снег упорно ќе ја затрупуваат Европа, следени со многу ниски температури. Според проценките на британските метеоролози, артичката зима ќе го окова континенетот дури пет месеци.
 
Тие најавуваат дека првиот леден бран можеме да го очекуваме веќе овој месец .
 
За јануари се предвидува рекордно ниска температура од минус 27 степени, и тоа на поголем дел од континентот, вклучувајќи го и пределот на Србија.
03.11.2014 - 00:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега