Монструми во Слатина: Татко и мајка сексулно злоставувале 6 месечно бебе

Шест месечно машко бебе од Слатина кај Јагодина примено е во болница со знаци на кршење на коските,претепување и сексуално злоставување.Докторите,полицијата и социјалните работници плачеле кога констатирале што му се случило на 6 месечното бебе.Насекаде по главата,вратот телото имало подливи и хематоми.Истите се забележени и на препоните на бебето што укажува на сексуално злоставување.Скршена ме е десната рака и левата нога. Мајката(17) и таткото (47) се бранеле дека нивниот син паднал и се повредил.

„Детето е претепано со скршеници по целото тело.Имаме реален сомнеж дека мајаката го злоставувала бебето бидејќи на лекарите им раскажувала дека често го тепала кога плачело.Бебето и мајката се сместени во болница во две различни соби“ - изјавиле лекарите

Лекарите полицијата и социјалните работници се згрозиле кога ги слушале исказите на ладнокрвната мајка. Пред 2 месеци бебето било во болница заради скршеница на бутната коска,што отворило сомнеж кај докторите дека нешто не е во ред.

Полицијата го истражува сличајот а од нивниот извештај ќе се знае што и како понатаму со бебето и неговата малолетна мајка.

02.11.2014 - 22:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега