ФОТО: Тензично во Центар - настрадаа прозорците на општината Жерновски евакуиран

Тензична е атмосферата на протестите пред општина Центар. Како што јавува репортерот од терен илјадници граѓани незадоволни од измените во урабниситчкиот план се собраа да го изразат својто револт пред општинската зграда. По предлогот на советниците на ВМРО-ДПМНЕ да се одложи седницата за да не се создаваат тензии, кои мнозинството на СДСМ го одби, граѓаните почнаа да удираат по бараките и ги искршија прозорците по што ЖЕрновски беше извлечен од салата за седници

најчитано сега