Автомобил се преврте во Загреб - едно лице го загуби животот

Тешка сообраќајна несреќа се случила во Загреб кога возач излетал од патот при што му се превртел автомобилот.

Нерсеќата се случила 25 минути по полноќ кога автомобил излетал од патот, удрил во ограда и се превртел при што за жал загинал возачот на автомобилот.

Полицијата врши увид на местото на настанот.

најчитано сега