Експлодираше автомобилот на директор на затвор во Грција

Денеска во Атина експлодираше автомобилот на шефот на затворот во Атина, Коридалос.

Експлозијата која ги потресе Грците се случила утринава и предизвикала голема материјална штета, а пред експлозијата непознати лица се јавиле на шефот на затворот и го предупредиле дека ќе му експлодира автомобилот.

Засега никој не презел одговорност за истата.

најчитано сега