Почина холивудската актерка Естер Вилијамс

Вчера животот го загуби шампионката во пливање и холивудска актерка, Естер Вилијамс.

Холивудската легенда почина на 91-годишна возраст откако во последните месеци нејзината здравствена состојба се влошила.

Инаку, Естер беше ѕвезда во холивудските филмови во 40-те и 50-те години.

Таа беше позната и како модел.

најчитано сега