Се разведе рускиот претседател Путин

Претседателот на Русија, Владимир Путин, се разведе од својата сопруга, Људмила Путин.

Путин и неговата досегашна сопруга ја потврдија информацијата дека се разведуваат по 30 години заеднички живот.

Инаку, медиумите претходно шпекулираа дека рускиот претседател има афера со руска гимнастичарка и дека со неа има вонбрачно дете, но оваа информација никој не ја потврдил ниту искоментирал.

 

 

најчитано сега