Топол но врнежлив ден

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, на места пороен со појава на грмежи.

Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. 

Температурата ќе се движи од 12 до 23 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 22 степени. 

 

најчитано сега