Бил Гејтс вегетаријанските зомби јајца наскоро достапни во маркетите во кои пазарите

Јадете ли лажни јајца направени во лаборатории? Кој би знаел? Тоа најверојатно некои мутиран организам исфрла јајца како во филмот „Alien“. Кој при здрав разум би се осудил да јаде? Па многу луѓе кои што не знаат дека тоа го јадат, ете кои. А оној кој ги произведува е Бил Гејтс!

Дали јајцата ќе бидат заменети или ќе останат вакви какви што се, без ознаки или предупредувања, речиси во секој пакет, кој се продава на масите низ корпоративна Америка и инфицира тело со GM бактерии останува да се види?

Добредојдовте во добата на зомби хранта и приказните за тоа како оваа ноќна мора доаѓа до трговците насекаде. Некои влеат дека е веќе во храната. Но почекајте таа е направена од билките! Зар не сте слушнале? Време е да прехрамбената индустрија да ви го испере мозкот уште еднаш, но овој пат заедно со најбогатите луѓе на планетата.

Радикалното произведување на вештачки јајца, поптомогнато од сопственикот на Paypal милијардерот Питер Тиел, неславниот Бил Гејтс, за прв пат се пренесува низ супермаркетите во Америка. Создадена е од растенија кои можат да ги заменат вистинските јајца во секој поглед. Од колачи до мајонез.

Стручниот тим на „Bio-tech прехрамбената мутација“ денеска веќе почна да ги продава своите вегетаријански јајца“! Некои велат дека веќе зомби јајцата се пуштени во продажба и во останатите делови во светот.

Кога веќе го знаете ова, дали ќе се осмелите да направите торта или колачи од ваквите јајца направени од растенија. Ќе се осмели ли некој да намачка мајонез направен од овие вегетаријански јајца.

Затоа во Америка и светот не се означува ГМО,  кога велат дека состојките не треба да бидат наведени во декларацијата, тоа значи дека на производите ги има најопасните состојки кои човештвото ги познава!

 

Наскоро и аспартамот ќе биде во млекото како неозначена состојка. Сите љубители на млеко и млечни производи ќе конзумираат вештачки засладувач во големи количини. Се разбира производителите ќе тврдат дека нутритивните вредности се исти. Тие се регулаторните организации кои FDA, Monsanto, Јавното здравство ги одобруваат. Компании кои што ги тестираат здравствените опасности.   

10.10.2014 - 18:42


 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега