Паника кај родителите: Манијак стои пред училишта и намамува деца во автомобил

 

Средовечен маж во четвртокот се обидел во својот автомобил да пикне неколку деца додека стоел паркиран пред Основното училиште Коле Рашиќ во Ниш, потврдија од полицијата.

Овој инцидент е пријавен во полиција и интензивно се трага и по автомобилот и по возачот, кој очигледно немал добри намери.

Српските медиуми јавуваат дека ова не е прв случај маж да намамува деца во возило. Сличен случај се случил и пред една година пред друго основно училиште. 

10.10.2014 - 16:22


 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега