Најдобриот домашен лек против настинка и грип

Еве како да ја победите вашата настинка, за овој домашен лек потребни ви се ове состојки:

  • Ѓумбир
  • Сок од лимон
  • Мед
  • Препорачуваме користење на термос или шише од еден литар.Изрендајте парче ѓумбир во должина од 3 сантиметри и ставете го во термосот. Додадете околу 50 мл свежо исцеден сок од лимон и две лажици мед. Потоа, термосот наполнете го со штотуку зовриена вода. После 20 минути, вашиот чај за зајакнување на имунитетот и победување на настинката е готов за консумација.
10.10.2014 - 15:34


 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега