Време: Облачно со дожд во вечерните часови

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност.  Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

 

Кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд.

 

Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 23 степени

најчитано сега