„Среќен" добитник - заборавил да подигне лото добивка од 1,3 милиони евра

Словенската јавност е во шок откако „среќен“ добитник го изгубил правото на лото добивка во износ од 1,3 милиони евра, кои заборавил да ги подигне во законски предвидениот рок.

Цели три месеци поминале од 20-ти јуни кога анонимниот играч освоил шестица во популарното словенско лото. Наградниот фонд му го чувале се до вчера, но добитникот не се појавил да го подигне милионот.

26.09.2014 - 16:27

 


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега