Да се користат алтернативни улици поради изградбата на кружниот тек кај Порта Влае

Поради изградба на  кружен тек кај Порта Влае и вршење на градежните работи на булеварот „Партизански одреди“, Општина Ѓорче Петров апелира до граѓаните за поголема безбедност во сообраќајот да ги користи алтернативните улици Адолф Циборовски и Марк Твен (стара Лепенец покрај Адинг)

26.09.2014 - 13:45

 


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега