Тони од Скопје ќе лежи во затвор

Постапувајќи по судска наредба, СВР Скопје го лиши од слобода 45-годишниот Тони З. од Скопје, кој се барал за издржување затворска казна во траење  од седум години, за сторено кривично дело “убиство”.

Истиот е спроведен во ПС “Чаир” за понатамошна постапка.

26.09.2014 - 13:19

 


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега