ФОТО: Запознајте го близнакот на Ибрахимовиќ кој живее во Бугарија

Бугарскиот новинар Христо Христов, кој се занимава со истражувачко новинарство, гостувал во една емисија, некој го фотографирал и фотографијата ја поставил на социјалните мрежи.

За кусо време фотографијата станала многу популарна, поради едноставна причина. Христо Христов неверојатно наликува на шведскиот најдобар фудбалер Златан Ибрахимовиќ.

Погледнете и проценете самите....

26.09.2014 - 11:13


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега