Македонец преживеа хорор во Солун - еве што му направиле на возилото

Во текот на вчерашниот деГраничниот Премин „Богородица“ е пријавеннов случај на украдени регистарки ознаки на возило на македонски државјанин. Случајот е пријавен од страна на лицето З.М. од Прилеп во чија сопственост е возилото марка „Форд“ на кое е одземена предната регистарска ознака на возилото. Кражбата на регистарската ознака се случила вчера во Солун. Сопственикот на возилото, случајот не го пријавил во грчката полиција.

Со овој нов случај на одземена регистарска ознака вкупната бројка достигнува четиринаесет, а досега регистрирани се и седум оштетени возила.

 

 

26.09.2014 - 10:57
Фото: 
вести.мк


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега