ФОТО: Урнебесниот правопис на неготинскиот панаѓур хит на Интернет

На неготинскиот панаѓур можете да најдете буквално се'. Најразлични предмети, облека, мебел и што уште не, пишува Дневник.

На многубројните тезги поставени во централното градско подрачје застануваат бројни посетители од Тиквешијата, цела Македонија па и од странство.

Очигледно дека неготинчани се водат од тоа дека цените се најважни, а не и граматиката па според написите можете да се уверите и самите.

26.09.2014 - 10:53
Фото: 
Дневник


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега