Ликовна изложба „Да се истрае во кругот“

 

Ликовна изложба „Да се истрае во кругот “  со дела од уметничката група МОМИ ќе  биде  отворена  вечер во изложбениот салон „Империјал 2 “ на Културно информативниот центар Скопје.

На изложбата до 3. следниот месец ќе бидат поставени дела работени во повеќе техники и материјали од членови на групата МОМИ.

МОМИ е уметничка група од седум млади авторки дипломирани на Факултетот за ликовни уметности во Скопје. 

26.09.2014 - 10:20


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега