ВИДЕО: Скриената камера открива - вака изгледа животот по правилата на ИСИС

Двојка со скриена камера на териториите кои ги контролира Исламската држава го доловува моментот, што значи да се живее под правилата на џихадистите. 

Маж ја сретнува на улица и ја прашува, зошто и се гледа лицето. 

Погледнете го видеото

25.09.2014 - 23:38


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега