ФОТО: Нема да верувате колку чини нес кафе во кафуле во Богданци

Три нес кафиња и три кока коли вкупно чинат 120 денари во Богданци. Кфулињата во градот на југот од Македонија (ги има вкупно три) очигледно ги продаваат пијачки колку да не се џабе. Ако се има предвид дека на пример во Охрид, едно нес кафе е 150 денари, а воСкопје за 120 денари можете да пиете едно еспресо и вода, станува јасно колкава разлика има од еден до друг град во Македонија.

25.09.2014 - 22:22


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега