Заев: Македонија не требаше да реагира за „славомакедонци“

Протстна нота е предрско однесување , Америка се потрудила како голем партнер на Македонија. Опозицискиот лидерво гостувњето на телевизијата на албанското малцинство во Македонија, Алсат М рече дека Македонија не требало да реагира на начинот на кој што реагираше по изјавата на новноазначениот американски амбасадор Бејли во која тој не нарече славомакедонци.
Заев со оваа изјава го иедначи својот став со ставот на Артан Груби од ДУИ кој пред  неколку дена на социјалните мрежи ре дека Македониај не требала да реагира преку Министерството за надворешни работи.
Опозицискиот лидер Зоран Заев пред неколку години рече дека Македонија мора да ја свитка кичмата во спорот со името.

25.09.2014 - 21:47


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега