Тешка ообраќајка пред Крива Паланка - едно лице загина

Пешак загина окако вечерва околу 19:20 часот кај местото викано Билдес на магистралниот пат Кратово - Крива Паланка откако на него налетал каммион со скопски регистерски таблички управуван од 56 годишниот К.К. од Крива Паланка, дознава Press24.
Од здоbиените повреди пешакот починал на лице место.
Од полицијата ги потврдуаат информациите на Press24. Идентитетот на загинатиот кој има околу 70 годинисе уште не е утврден. Полициските екипи се уште се на терен и вршат увид. Сообраќајот се одвива нормално.

25.09.2014 - 21:20


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега