Фејсбук ќе почне да наплаќа?

Социјалната мрежа Фејсбук е дел од секојдневието на целиот свет, но почнаа да кружат гласини дека нејзиното користење ќе почне да се наплаќа.

Сепак, станува збор за лажна вест објавена од неколку странски медиуми.

 

National Report пишува дека почнувајќи од 1 ноември годинава, за користење на Фејсбук ќе се наплаќа по 2,99 долари, односно 143 денари.

 

Сепак, Фејсбук нема да наплаќа никаква претплата за користење, но сеедно, веста го потресе светот.

24.09.2014 - 15:19


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега