ВИДЕО: Луд Бразилец вознемирува 6 - метарска анаконда

Тројца Бразилци случајно наидоа на џиновска анаконда, која се проценува дека е долга околу 6 сантиметри.  Оваа снимка се појави на Интернет во петокот, а досега има повеќе од 1,5 милион прегледи. 

Откако бразилските власти ја видоа оваа снимка на оние кои налетаа на анакондата им напишаа казна од 600 долари за вознемирување на животно, а започната е и кривична постапка против нив.

22.09.2014 - 14:52


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега