ВИДЕО: Марјана Станојковска во Љубов со Тајзи

Плажа, сонце и вода, идеална можност за љубов - таа е како сирена, а тој со мелодија ја освојува. Марјана Станојковска и Тајзи се во љубов во неговиот нов спот за песната „Регетон".

Режисер на спотот е Даниел Јовески, а во главни улоги се Тајзи и Маријана Станојковска.

Откако го најави својот прв, соло албум, Тајзи работеше на првиот сингл за кој деновиве се сними и видео запис во Струга.

Инаку, актуелниот хит на Тајзи, „Љубов" на Јутјуб каналот имаше преку 500.000 прегледи за 3 месеци.

најчитано сега