ВИДЕО: Талија го потопи Скопје - градот парализиран

Големо невреме проследено со пороен дожд, засилен ветер и грмотевици го зафати во сабота попладне Скопје.

Дождот врне со несмален интензитет веќе половина час, а на критичните места низ градот веќе се забележливи поголеми количества вода.

Сообраќајот се одвива отежнато заради големите количества вода по коловозите.

Се очекува надлежните служби да ги санираат последиците од невремето.

13.09.2014 - 16:44


 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега