Познатата боливудска актерка Џиа Канд пронајдена мртва во својот дом

Боливиската полиција го пронашла мртвото тело на боливудската актерка Џиа Кан во нејзиниот дом во Мумбаи. Последните информации кои ги пренесе Би-Би-Си кажуваат дека дваесет и петгодишната девојка се обесила. Телото го пронашло нејзината мајка, а засега не се познати причините за смртта. Кан е родена во Њујорк, а пред да се пресели во Мумбаи живеела во Лондон за да напредува во кариерата. Досега има глумено во голем број на филмови, а последниот ангажман и бил во комедијата „Housefull“, каде ја имаше главната улога. 

 

 

 

најчитано сега