ВИДЕО: Како САД ја бомбардира „Исламската држава“

Вооружените сили на САД изведоа воздушни напади врз борците на „Исламската држава“ кај градот Амерли во Ирак. Тие истовремено од воздуш спуштија и хуманитарна помош за цивилното население.

01.09.2014 - 18:32
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега